piątek, 26 marca 2010

Lubię szydełkować, bo to uspokaja i relaksuje.Pokazany na zdjęciu bieżniczek-serweta o wymiarach 50 cm x 26 cm długo czekał na debiut, ponieważ zabrakło mi beżowych nici. Dwa ostatnie okrążenia wykonałam więc z nici w tym samym gatunku, ale w kolorze ecru.

piątek, 19 marca 2010

Wiosna ...Chyba już będzie. Boję się zapeszyć. Jak spadnie jeszcze choć jeden płatek śniegu, to ..... .
No więc skoro za chwilę będzie kolorowo, to postanowiłam "ukręcić" taki komplecik.
Taki misz-masz kolorów, ale naprawdę nastraja pozytywnie. Myślę, że rozweseli każdego smutasa.
Zdjątka z lekka kiepskie i kolor niebieski nieprawdziwy, bo te korale są w kolorze turkusowym, a żółta masa perłowa jest naprawdę żółta :).

Poza tym znajoma zapytała, czy byłabym w stanie zrobić naszyjnik wzorując się na naszyjniku Dereszowskiej w KSD. No i postaram się zrobić naszyjnik w tym stylu. Powiem szczerze, ze mnie też zauroczył. Ja w ogóle lubię w biżuterii kule. Kula to dla mnie symbol doskonałości.
A w dzisiejszym odcinku "Majki" ... Maja miała tez świetny naszyjnik. Tylko nie wiem czy to były takie sznureczki z filcu, czy z tkaniny. Można spróbować i tego i tego, dodać szklane korale i będzie fajna kompozycja.

poniedziałek, 15 marca 2010

Włóczkowy kwiat

Taki oto kwiatek powstał z dwóch rodzajów i kolorów włóczki. Może zmienić płaszcz, żakiet, sweterek, czy beret.

Zamieściłam przykładowe zdjęcia zastosowania broszki do żakietu-grzybka oraz filcowego żakietu w kolorze popielatym.
Takie kwiaty mogę wykonać w różnych kolorach, wielkościach i kształtach. Nawet całe bukiety :).

niedziela, 14 marca 2010

Z cyklu "Co mnie zachwyca"A więc najbardziej to co naturalne.
Naturalne tkaniny, naturalne ozdoby. O tkaninach kiedyś ... teraz o drewnie, które od dawna wykorzystywane jest do wyrobu biżuterii.
Zrobiłam taki oto skromny-nieskromny naszyjnik dla pewnej pani. Zamówiła w kolorze brązowym wzorując się na innym naszyjniku przeze mnie zrobionym, który kupiła jej znajoma.
Niby nic niezwykłego, ot parę kostek drewna, ale jakiego drewna. To są kosteczki Jablonex, a Jablonex od bardzo dawna szczyci się swoimi wyrobami.
Na lince jubilerskiej umieściłam owe kosteczki i zabezpieczyłam je przed przesuwaniem zaciskami.
Myślę, że może być naprawdę niezwykłą ozdobą bluzki, swetra, golfu. Ozdoba całoroczna, która pasuje do lnu, wełny czy jedwabiu.

Dodam, iż ekspozytor nie jest naturalnej wielkości.

sobota, 13 marca 2010

Trudny początek

Zacznę od skargi. A mianowicie nie mam zielonego pojęcia jak "ubrać" ten swój blog w ładne szabloniki i te inne. Może z czasem czegoś się dowiem. Tymczasem niech zostanie jak jest.

było ...

Related Posts with Thumbnails