środa, 29 lutego 2012

Chyba trochę przesadziłam - Chusta

A więc jak sobie tak czasem wędruję po blogach Dziewiarek i widzę takie śliczne szale i chusty, to aż mnie świerzbi, żeby złapać druty. I złapałam. A jak!
I to za jaką chustę się wzięłam. Zwą ją Semele. Dziewczyny od chust, wiedza o co chodzi. Niestety, zaniechałam :), bo schemat w sieci krążący jest dla mnie mało czytelny. I to ze względu na jakość (strasznie mały) i z braku spolszczenia konkretnego. 
 Zanim jednak wzięło mnie na chustę "drutową" zaczęłam szydełkową. Nie wypadło zostawić.
Dokończyłam.
Na drutach mam taką prościutką ... o niezbyt skomplikowanym ażurowym wzorze.
Po porady odn. chusty ażurowej robionej na drutach zapukałam do Trilli.

A to prosta chusta szydełkowa. W sumie nic specjalnego. Jak ją skończyłam i rozłożyłam, to sobie pomyślałam, że chyba trochę przesadziłam. Bo ma 267 cm długości. Tylko to jest taka szalo-chusta, bo w najszerszym miejscy ma tylko 65 cm.


Tył:

niedziela, 26 lutego 2012

Trochę składaków

Fajnie byłoby samemu robić biżuterię od podstaw. Ale jak się nie ma odpowiedniego szkolenia i narzędzi ... pozostaje składanie.
Grafiki w tych gotowych zawieszkach są bardzo niedbale powklejane. Dlatego zanim użyję takiej zawieszki obklejam kontur grafiki np. sznureczkiem.Dziękuję za wytrwałość w oglądaniu.

Pozdrawiam :)

środa, 22 lutego 2012

Wieszak - przeróbka

Kupiony za całe 4 zł w lumpeksie. Jest dość spory, bo ma 48 cm szerokości.
Będzie wisiał w przedpokoju, dość nisko, żeby Tosia mogła sama wieszać swoje kurtki.
Całkiem niedawno wyglądał tak:
Tu w rozbiórce.


Teraz wygląda tak:


Moja kolejna próba z masą strukturalną. Nie miałam kupnej, więc zrobiłam sama. Klej wikol plus jasna farba plus kasza manna.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie :).

wtorek, 21 lutego 2012

Klucznik ... bo ciągle gdzieś te klucze pogubione

Zamiarowałam sobie taką szafeczkę na klucze ozdobić już dawno. Odleżała swoje i się doczekała. Oczywiście ściorana, co by wyglądała na starą. Do ozdobienia wykorzystałam znaleziony w sieci deseń, który "przetransferowałam" na szafkę.


Oto moja wizja szafeczki na klucze :).
 Najpierw się szlifuje ... te wszystkie zadziorki, nierówności. Potem maluje ... ciemnym, następnie można "poświeczkować" np. na rantach.  A potem jasnym tak, żeby dobrze pokryło. Jak już dobrze pokryte to heja! zdzieramy, domalowujemy te niby co to już tak zaszyły, że się ich wyczyścić nie da. I można pomyśleć ... "jaki to ma sens?". A no ma, przynajmniej dla mnie. Efekt uroczego starocia :).

Pozdrawiam

poniedziałek, 20 lutego 2012

Ławeczka

Stało to takie niby ładne, ale bidne, bo oszpecone przez jakiegoś Chińczyka (sorry, ale made in china) , to chyba przez Chińczyka i rasistką nie jestem, ale ... stało ... było czarne, a liście takie zielone, niby jakieś przebarwienia były. Ale forma bardzo mi się spodobała, bo lubię takie ciekawe miniatury. Sobie myślę: "wezmę za te parę groszy i po swojemu zrobię.
Oczywiście z "przecierkami", no bo takie lubię, że to niby podstarzałe mocno ;).
No i mam kolejną pierdułkę na półkę taką w moim ulubionym stylu :).

Kilka rzeczy jeszcze się lakieruje. Bo jak decou, to taśmowo ... u mnie powstaje. Taki system :).

Pozdrawiam.

niedziela, 12 lutego 2012

Ona lubi maki

Jakiś czas temu poprosiła o zrobienie naszyjnika szydełkowego. Na wzór takiego, który już robiłam. Były to różyczki w kolorze pastelowego różu.  Ona chciała, żeby różyczki były w kolorze czerwonym.
Tylko, że Ona lubi maki. Więc zamiast róż są maki ... oczywiście ... czerwone :).Justyś, czy taki może być?

czwartek, 9 lutego 2012

Wianek uniwersalny

Sklecony na szybko.
W czasie świątecznym zdobił drzwi wejściowe.
Teraz wisi na ścianie. Całkiem zapomniałam o pokazaniu go. 
Uniwersalny, bo nie wygląda jak typowo bożonarodzeniowy. U mnie będzie wsiał sobie na ścianie cały czas :). Cześć elementów ręcznie robionych ... jak elementy z masy solnej i kulki-bombki ażurowe. Baza wianka kupiona. Kawałek koronki klockowej, kilka perełek, pistolet klejowy i jest wianeczek :).

sobota, 4 lutego 2012

Wykorzystanie surowców wtórnych ... typu SZKŁO :)

Wpadłam kiedyś do Olimpii i od razu zauważyłam fajny słoiczek. W słoiczku, a raczej w słoju ( bo jest był dość spory ) były cukierki. Od razu gadam: "ten słoik to można zdekupażować". Cukierki zjedli ... ja też pomagałam, żeby szybko opróżnić ów przedmiot przeznaczony do przerobienia.
Stał u mnie dość długo ... musiał nabrać mocy przed liftingiem. Dziś Olimpka zabrała gotowy "produkt" do domu.Jak już miałam w planach dekupażować szkło, to od ręki zaczęłam smarować butlę, którą przyniosła mi kiedyś sąsiadka. Przyniosła, bo widziała u mnie już jedną taką ozdobioną. Więc "piekąc" pieczeń w postaci Olimpkowego słoika "upiekłam" butlę różaną dla sąsiadki.


Foty nie bardzo mi wyszły, bo przedmioty znacznie ładniejsze na żywo. No jak już pisałam nie raz. Fotografa ze mnie nie będzie. Marzy mi się taki extra dobry ... łatwy w obsłudze aparat. Pomarzyć nie zaszkodzi.


Przygotowane kolejne przedmioty. Wzięło mnie na malowanie. Nie ma to jak ukizdrać sobie łapy w interiorach, farbach i lakierach.


Pozdrawiam

środa, 1 lutego 2012

Losowanie ...

a więc szybko wydrukowałam i przygotowałam losy.
Tosia pomogła w losowaniu. Żeby nie było, że coś oznaczyłam ;).
Losowanie nagrody głównej :)

 Będzie jeszcze druga nagroda. Tak postanowiłam :). Tosia wylosowała drugą karteczkę.
Więc ... nagroda główna czyli naszyjnik pojedzie do appolinar1.
Gratulujemy :). Drugi fant (niespodzianka) pojedzie do kopalniapomyslow.
Również gratulujemy :).
Zwycięzców proszę o podanie adresu do wysyłki na olaczachor@op.pl.

 Bardzo dziękuję za udział w zabawie. Zapraszam na nową wkrótce, bo lubię rozdawać :).

było ...

Related Posts with Thumbnails